Spis treści Fu Ren Liang Fang

Fu Ren Liang Fang, książka o recepturach dla zdrowia kobiet

Fu Ren Liang Fang jest pierwszą książką specjalizującą się w zespołach ginekologii i położnictwa w tradycyjnej medycynie chińskiej. Została ona napisana przez Chen Ziming w XIII wieku. Nazwa książki dosłownie oznacza dobre receptury dla kobiet.

Jako nauczyciel medycyny w szkole konfucjanizmu, Chen Ziming uważał, że ludzie potrzebują książki, która mogłaby systematycznie gromadzić doświadczenia lecznicze i receptury dotyczące ginekologii i położnictwa. Następnie odwiedził wiele miejsc w celu zebrania książek. Na podstawie książek, które zebrał, a także książek, które przechowywała jego rodzina, napisał Fu Ren Liang Fang. Przepisy zebrane w książce dotyczą zaburzeń miesiączkowania, chorób ogólnych i chorób od okresu przed porodem do okresu po porodzie.

Fu Ren Liang Fan ma różne rodzaje wydań. W XVI wieku Xue Ji poprawił książkę, usuwając i dodając niektóre treści w oparciu o swoje doświadczenie praktyczne. Wydanie to stało się popularne. Narodowe Archiwum Japonii zachowało siedem wydań Fu Ren Liang Fang, a sześć z nich pochodzi z wydania poprawionego przez Xue Ji.

Dwa wydania Fu Ren Liang Fang, które pochodzą z wydania poprawionego przez Xue Ji

(Dwa wydania Fu Ren Liang Fang, które pochodzą z wydania poprawionego przez Xue Ji)

Z powyższego linku można znaleźć wszystkie wydania Fu Ren Liang Fang, które są przechowywane przez Narodowe Archiwum Japonii.

Narodowe Archiwum Japonii przechowuje również starożytną odręczną kopię wydania poprawionego przez Xiong Zongli w XV wieku. Xiong Zongli nie usunął treści oryginalnej książki, ale dodał niektóre treści. Narodowe Archiwum Japonii nie udostępnia jednak pełnych dokumentów PDF tego wydania.

Starożytna odręczna kopia wydania Fu Ren Liang Fang poprawionego przez Xiong Zongli

(Starożytna odręczna kopia wydania Fu Ren Liang Fang poprawionego przez Xiong Zongli)

opublikowano

zaktualizowano

Awatar Yike Jiang