Najlepsze marki igieł do akupunktury w Chinach

W Europie bardzo popularne są igły do akupunktury produkowane przez SEIRIN z Japonii i Dong Bang z Korei Południowej. Jako wynalazca pierwszych jednorazowych igieł, igły SEIRIN słyną ze swojej lekkości, dzięki czemu są popularne w kosmetologii twarzy. Sukces Dong Bang sprawia, że igły z płaskim uchwytem są bardziej popularne niż tradycyjne chińskie igły, które mają uchwyt z pętelką. W Europie istnieje kilka chińskich marek igieł do akupunktury, ale żadna z nich nie cieszy się taką popularnością jak SEIRIN i Dong Bang.

W VI wieku chińska technologia akupunktury została wprowadzona na Półwysep Koreański i do Japonii. W 549 r. wysłannicy z Baekje, koreańskiego kraju, przybyli do Jiankang, który był stolicą chińskiej dynastii Liang i obecnie nazywa się Nanjing. Oni nie zobaczyli starego chińskiego imperatora, który był oddany promowaniu kultury, ale zobaczyli, że wielkie miasto zostało zniszczone przez bunt. Czuli się bardzo smutni. Odkąd starożytni Chińczycy hojnie rozpowszechniali kulturę i techniki wśród innych narodów, kultura i techniki były wspólnym bogactwem ludzkości. Jako jeden z potomków starożytnych Chińczyków mam nadzieję, że tradycyjne chińskie igły zyskają taką popularność jak SEIRIN i Dong Bang na globalnym rynku igieł do akupunktury.

Jakie są najlepiej sprzedające się marki igieł do akupunktury w Chinach? Według rankingu Tmall, który jest największą platformą sprzedaży detalicznej B2C w Chinach, najlepiej sprzedającymi się trzema markami igieł do akupunktury są Hwato, Zhong Yan Tai He oraz Cloud & Dragon.

Najlepiej sprzedające się marki igieł do akupunktury w Chinach

Marka igieł Hwato została stworzona w Suzhou w XIX wieku. Ponieważ większość starych chińskich marek straciła dziedzictwo od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych XX wieku, marka Hwato została wskrzeszona w 1979 roku. W latach 80-tych igły Hwato uzyskały certyfikat najwyższej jakości igieł do akupunktury w Chinach. Suzhou Medical Appliance Factory, producent igieł Hwato, stał się wiodącym autorem projektów krajowej normy GB i międzynarodowej normy ISO dotyczącej igieł do akupunktury.

Cloud & Dragon to marka, która powstała w Wujiang pod koniec lat 80-tych, a Zhong Yan Tai He to młodsza marka, która powstała w Pekinie.

Igły do akupunktury z płaskim uchwytem, które nazywane są igłami typu koreańskiego, stały się bardziej popularne niż tradycyjne chińskie igły do akupunktury, które mają uchwyt z pętelką. Jednym z ważnych powodów jest to, że igły z płaskim uchwytem są łatwe w użyciu z rurkami prowadzącymi, podczas gdy użycie tradycyjnych chińskich igieł wymaga większego doświadczenia. Jeśli chcą Państwo doświadczyć niektórych tradycyjnych manipulacji akupunkturą, igły z uchwytem z pętelką są nadal preferowane. Tylko chińscy producenci produkują tego rodzaju igły.

opublikowano

zaktualizowano

Awatar Yike Jiang