Wydanie Ji Sheng Fang, opublikowane w 1734 roku

Ji Sheng Fang, książka o recepturach ziół chińskich

Ji Sheng Fang to książka napisana przez Yan Yonghe w XIII wieku. Dlatego też książka ta jest również nazywana Ji Sheng Fang od Yan. Nazwa książki dosłownie oznacza receptury na pomaganie ludziom.

Yan Yonghe napisał tę książkę w oparciu o swoje ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w medycynie chińskiej. W książce zebrano ponad czterysta receptur ziół chińskich, w tym kilka dobrze znanych receptur, takich jak Gui Pi Tang, Ji Sheng Shen Qi Wan, Ji Sheng Ju He Wan i Qing Pi San.

Pełne wydanie Ji Sheng Fang zaginęło w Chinach. W drugiej połowie XVIII wieku, podczas kompilacji Pełnych książek czterech skarbnic, kompilatorzy zebrali teksty Ji Sheng Fanga z Encyklopedii Yongle, która została skompilowana na początku XV wieku, a następnie skompilowali pozostałe teksty w książkę składającą się z ośmiu tomów.

Wydanie przechowywane w Narodowym Archiwum Japonii zostało opublikowane przez japońskiego wydawcę w 1734 roku. Jest to książka składająca się z dziesięciu tomów. Wydanie to wywodzi się z dwóch wydań przechowywanych w Japonii. Narodowe Archiwum Japonii udostępnia zeskanowane dokumenty PDF do bezpłatnego pobrania.

Strona o wydawcy wydania Ji Sheng Fang, opublikowanego w 1734 roku

Strona o wydawcy wydania Ji Sheng Fang, opublikowanego w 1734 roku

opublikowano

zaktualizowano

Awatar Yike Jiang